Connect with us

REGIJA

U Hrvatskoj se s tržišta povlače dva proizvoda, sadrže metal i salmonelu

Objavljeno

na datum

Državni inspektorat Republike Hrvatske povukao je u srijedu iz prodaje dva proizvoda – tortu od badema i čokolade “Almondy Daim cake” zbog mogućih komadića metala u njoj, te talijansku salamu “La Bottega del gusto” zbog utvrđene bakterije salmonele.

Državni inspektorat RH obavještava potrošače o povlačenju proizvoda “Almondy Daim cake”, torte od badema i čokolade s hrskavim komadićima karamele (400g), LOT broja L2140, s rokom upotrebe do 18.11.2023. Razlog povlačenja proizvoda su mogući komadići metala u njoj. Proizvođač povučenog proizvoda je “Almondy AB” iz Švedske, a na tržište ga stavlja IKEA Hrvatska d.o.o.

Povučena i talijanska salama

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Osim torte, Državni inspektorat RH povukao je salamu “La Bottega del gusto, salama Milano (350g), LOT L22D259, rok upotrebe do 17.01.2023., zbog utvrđene bakterije iz roda Salmonella spp. Proizvođač salame je “Galbani Lactalis Grupa” iz Italije, a na tržište je stavlja Eurospin Hrvatska d.o.o.

Oba povučena proizvoda ne zadovoljavaju uredbe Europske komisije o mikrobiološkim kriterijima za hranu i opća načela zakona o hrani.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
Nastavi čitati
Marketing
Klikni za komentar

Ostavi odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

REGIJA

U Beogradu priveden Milan Radoičić koji je organizovao napad na Kosovu

Objavljeno

na datum

Administator

MUP Srbije saopćio je da su danas službenici Uprave kriminalističke policije izvršili pretres stana i drugih prostorija kod Milana Radoičića kojem je određeno policijsko zadržavanje do 48 sati.

Iz MUP-a su saopćili da je Radoičić uz krivičnu prijavu priveden u Više javno tužilaštvo u Beogradu.

Ranije je Radoičić preko advokata Gorana Petronijevića priznao da je organizovao napad na sjeveru Kosova u kojem je ubijen jedan kosovski policajac, a potom u protivterorističkoj operaciji i četvorica Srba.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

“Ja, Milan Radojičić, od oca Rajka, rođen u Republici Srbiji, zbog mnogobrojnih spekulacija koje su se pojavile, obavještavam da sam zajedno sa sunarodnicima došao na sjever Kosova i Metohije u selo Banjska. Razlog našeg vraćanja bilo je da ohrabrimo srpski narod. Obavještavam sve dežurne progonitelje, od Kurtija do mnogobrojnih inostranih pomagača, da sam lično pripremio sve što se dogodilo. O ovome nisam obavještavao nikoga ni vlast Srbije, niti sam od njih imao bilo kakvu pomoć jer smo već tada imali različite stavove po pitanju otpora Kurtijevom teroru”, pročitao je advokat iz pisma Radoičića.

Kosovske vlasti su tvrdile da je Radoičić ranjen u toku sukoba i da se nalazi na liječenje u Vojno-medicinskoj akademiji u Beogradu. Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić je kazao da će organi Srbije izvršiti istragu o napadu koji se desio.

Radoičić je bio potpredsjednik Srpske liste i blizak saradnik Aleksandra Vučića, a nalazi se i na crnoj listi SAD-a.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
Nastavi čitati

REGIJA

VIDEO – “Hladan tuš” za Vučića na CNN-u: Pogledajte kako ga je Amanpour spriječila da nametne svoj narativ

Objavljeno

na datum

Administator

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić doživio je, za njega, nesvakidašnju situaciju tokom intervjua koji je jučer dao za američki CNN, gdje je s njim razgovarala renomirana novinarka Christiane Amanpour.

Naime, u jednom dijelu intervjua Amanpour je pitala Vučića da joj odgovori na pitanje da li će Milan Radoičić, koji je preuzeo odgovornost za napad na Kosovu prošle sedmice, odgovarati za to.

“Šta ćete učiniti s njim?”, pitala je Amanpour Vučića.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Vučić je prvo napravio stanku, kao što to obično radi na gostovanju na pojedinim srbijanskim medijima, a potom je krenuo odgovarati.

“Hvala vam još jednom što ste mi dali da ovo objasnim”, krenuo je elaborirati Vučić.

No, to se Amanpour nije svidjelo, pa ga je odmah prekinula.
“Ne, ne, ne. Jednostavno je pitanje. Hoće li odgovarati, kao što to EU traži”, pitala je ponovo Amanpour.

On je rekao da se Radoičić nalazi na teritoriji Srbije i da će tužilaštvo raditi svoj posao.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

“Srbi su željeli da se zaštite. Neću opravdavati ubijanje albanskog policajca, osuđujem to. Srbi su bili maltretirani bez optužnica”, rekao je Vučić.

Važno je napomenuti da Vučića u Srbiji brojni optužuju da kontroliše veliki broj medija i da sebi namješta pitanja za intervjue.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
Nastavi čitati

REGIJA

VIDEO – Objavljen snimak početka sukoba između napadača i kosovske policije kod Zvečana

Objavljeno

na datum

Administator

Policija Kosova objavila je noćni snimak kojim je započeo sukob u kojem je ubijen kosovski policajac Afrim Bunjaku. Policajac je ubijen eksplozivnom napravom.

“Prvobitni napad terorističke grupe, prema dostavljenim informacijama, prvo je izvršen eksplozivom, od čega je poginuo Policijski Vodnik policijske stanice Zvečan, a nakon ovog napada eksplozivom počeo je napad teškim naoružanjem istovremeno u pravcu ostalih policijskih službenika koji su bili na licu mjesta”, navodi Policija Kosova.

Video prikazuje prve napade terorističke grupe na Policiju Kosova. Napadi, kako se vidi, izvršeni su različitim oružjem, počevši od Zolje i drugog teškog naoružanja.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Podsjećamo, u policijskoj akciji koja je uslijedila nakon ubistva kosovskog policajca ubijena su trojica terorista, dok je četvrti naknadno pronađen. Kosovo je za napad optužilo Srbiju i objavilo niz dokaza, dok je Srbija negirala umješanost.

Nastavi čitati
Marketing
Marketing

U fokusu