Connect with us

SPORT

Džanan Musa utišao kritičare porukom nakon velikog trijumfa u Skenderiji

Objavljeno

na datum

Košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa oglasio se na društvenim mrežama odmah nakon senzacionalnog trijumfa reprezentacije BiH nad Francuskom (96:90).

Bh. košarkaši su na nevjerovatan način savladali favorizovanog rivala. Odigrana su dva produžetka i viđena je velika drama u dvorani Mirza Delibašić, ali je na kraju naša selekcija ta koja se radovala velikom trijumfu.

Pobjeda je donijela situaciju da i dalje možemo razmišljati o eventualnom plasmanu na Svjetsko prvenstvo, ali i podigla atmosferu u reprezentaciji te donijela optimizam pred nastup na Eurobasketu.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Kratko se nakon pobjede oglasio Džanan Musa koji je imao poruku za sve koji su kritikovali bh. košarkaše nakon poraza nad Crnom Gorom.

“Sumnjajte sad u nas”, poručio je Musa uz odgovarajuće emotikone koji ušutkuje.

Nakon pobjede u dvorani je uslijedilo veliko slavlje, a bilo je tu mnogo i suza radosnica. Prvenstveno se to odnosi na legendarnog Gordana Firića koji nije mogao zaustaviti suze nakon duela s Francuskom.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
Nastavi čitati
Marketing
Klikni za komentar

Ostavi odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

SPORT

Zmajevi otputovali u Slovačku sa velikim optimizmom

Objavljeno

na datum

Administator

Danas je reprezentacija BiH otputovala u Bratislavu gdje će sutra odmjeriti snage sa Slovačkom, direktnim konkurentom za plasman na EP naredne godine.

Nakon što su porazili Island i ostvarili ubjedljiv trijumf Zmajeve sutra očekuje teži zadatak. Slovačka je mnogo kvalitetnija selekcija, a svjesni toga su svi taboru Zmajeva.

Reprezentacija BiH je jutros poletjela za Bratislavu, a dolazak u Slovačku se očekuje u poslijepodnevnim satima.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Optimizam vlada u redovima Zmajeva te se svi nadaju pozitivnom rezultatu u veoma bitnoj utakmici.

Podsjetimo, susret između Slovačke i BiH počinje u nedjelju od 20 sati i 45 minuta.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
Nastavi čitati

SPORT

VIDEO – Nick Salihamidžić ne govori tečno bosanski, ali sanjao je o BiH: Želim ići koracima mog idola

Objavljeno

na datum

Administator

Nick Salihamidžić (20), sin proslavljenog bh. nogometaša Hasana Salihamidžića, koji igra u italijanskoj Cosenzi, željno iščekuje debi u dresu mlade reprezentacije BiH. U razgovoru za Bosnische Nationalmannschaft poručio je da je presretan što je dio našeg mladog nacionalnog tima.

Salihamidžić ne priča najbolje bosanski jezik, ali uvijek je želio dres BiH.

“Bio sam pozvan već prošle godine, možda neki i znaju, ali tada je bilo komplikacija jer je klub zahtjevao da ostanem. Bilo je par problema sa pasošem i onda nažalost nismo uspjeli, ali drago mi je sada biti tu.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Kada sam dobio poziv reprezentacije, radovao sam se mnogo, zato što je to uvijek bio jedan od mojih snova da zaigram za Bosnu i Hercegovinu. To sam uvijek govorio i mojim prijateljima i mojoj porodici”, kazao je za Bosnische Nationalmannschaft.

Dodao je da želi ići stopama svog idola, legendarnog oca Hasana Salihamidžića.

“Jednostavno, ići koracima moga najvećeg idola, moga oca i od malena sam želio biti kao on i jedan dio toga je igrati za Bosnu i Hercegovinu. Ali ne samo zbog toga, nego činiti i sretnim moju porodicu u Bosni. I jednostavno biti uspješan sa reprezentacijom. Kvalifikovati se na Evropsko prvenstvo.

Kada razmišljam o mojoj budućnosti u Bosni i Hercegovini, onda se radujem i nadam da nekada zaigram za A selekciju. I sada sa U-21 reprezentacijom da ostvarimo ciljeve i plasiramo se na Evropsko ove godine. Da usrećimo naš narod. Radujem se utakmicama u septembru, ali i ovim koje slijede. U junu igramo protiv Albanije tome se radujem. Uglavnom mnogo ciljeva me čeka sa Bosnom”, izjavio je Salihamdižić.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine će 28. marta na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici (Hrvatska) odigrati prijateljsku utakmicu s odgovarajućom selekcijom Kine, a Salihamidžić bi trebao upisati prvi nastup.

Nick Salihamidžić igra na poziciji desnog beka, a prošao je sve omladinske selekcije Bayerna. Iako je naljeto potpisao 18-mjesečnu posudbu s ekipom Vancouver Whitecaps iz MLS-a, došlo je do prekida te saradnje i sin proslavljenog bh. nogometaša Hasana Salihamidžića, karijeru je od januara nastavio u Cosenzi.

Prije odlaska u MLS ligu, Nick Salihamidžić je produžio ugovor s Bayernom do 2025. godine, a u SAD-u je odigrao samo pet mečeva.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
Nastavi čitati

SPORT

Hadžibegić se oglasio na dan utakmice: Navijači vjeruju u nas, želimo ih usrećiti

Objavljeno

na datum

Administator

Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Faruk Hadžibegić oglasio se uoči večerašnje utakmice protiv Islanda.

Zmajevi na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo dočekuju Island, a to će biti drugi debi za selektora Hadžibegića na klupi reprezentacije BiH.

Ovoga puta očekivanja su jasna, sve osim plasmana na Evropsko prvenstvo bilo bi veliki neuspjeh. Stoga, ostvariti pobjedu na startu kvalifikacija bilo bi od velikog značaja.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

“Stigao je i dan kojeg, zajedno sa vama, iščekujem od svog imenovanja na mjesto selektora. Ponosan sam što imam priliku trenirati ove momke za koje sam se uvjerio koliko im znači nastup u dresu sa grbom Bosne i Hercegovine. Uvjeren sam da će na terenu, uprkos problemima s kojim smo se suočili, dati sve od sebe da ostvarimo pobjedu i usrećimo naše navijače koji vjeruju u nas”, rekao je Hadžibegić i onda poslao poruku navijačima:

“Vaša podrška nam je itekako potrebna i zato, hvala vam unaprijed za svaki aplauz jer će nam to biti dodatni vjetar u leđa, a mi ćemo vam se, svi zajedno, pokušati odužiti na terenu”, zaključio je selektor.

Hadžibegić nije u ovom obraćanju javnosti obrazložio odluku da na spisak prijavljenih igrača za večerašnju utakmicu ne stavi Miroslava Stevanovića, već godinama najpouzdanijeg krilnog nogometaša Zmajeva. Odluka je podigla veliku prašinu u javnosti, a nadamo se da će uskoro biti jasnije i zbog čega je donešena.

Utakmica BiH – Island igra se večeras na stadionu Bilino Polje u Zenici s početkom u 20:45. Utakmicu direktno prenosi BHRT.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Nastavi čitati
Marketing
Marketing

U fokusu