Connect with us

UNSKO-SANSKI KANTON

Objavljeni rezultati testiranja u protekla 24 sata u Unsko-sanskom kantonu

Objavljeno

na datum

Zavod za javno zdravstvo usk1

Zavod za javno zdravstvo Unsko-sanskog kantona upravo je objavio rezultate testiranja na korona virus u protekla 24 sata.

Objavu prenosimo u cjelosti.

U protekla 24 sata Zavodu za javno zdravstvo USK-a prijavljeno je ukupno 126 testiranih uzoraka. Novozaraženo je 8 osoba.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

U protekla 24 sata izliječena je 81 osoba.

U protekla 24 sata prijavljen je 1 smrtni ishod.

Novozaraženi slučajevi po Općinama:

Bihać 3

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Bos. Krupa 2

Bužim 1

Cazin 1

Ključ 1

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Nastavi čitati
Marketing
Klikni za komentar

Ostavi odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

BIHAĆ

U nedjelju 3. bihaćki polumaraton

Objavljeno

na datum

Administator

Iz Atletskog kluba Bihać obavještavaju da će u nedjelju 21. aprila ove godine, u vremenskom periodu od 11h do 14h, a zbog održavnja 3. bihaćkog polumaratona i utrke na 5km, doći do potpune ili djelimične obustave saobraćaja na sljedećim dionicama:

Ul. Bosanska – Aleja Alije Izetbegovića – Trg maršala Tita – Dr. Irfana Ljubijankića – Murat-bega Ibrahimpašića – Sarajevska – Ešrefa Kovačevića – 501. slavne brigade – 502. viteške brdske brigade – Petog korpusa – Bedem – Trg maršala Tita – Gradski most – Bihaćkih branilaca – Put Armije RBiH (M5) – do Ripačkog mosta i nazad – Put ARBiH – Bihaćkih branilaca – Gradski most – Trg maršala Tita – Bedem – Gradski trg (centar).

Organizatori mole sve učesnike u saobraćaju da svoja putovanja pokušaju uskladiti sa navedenim režimom, a ako naiđu na redare ili policiju da poštuju upute koje dobiju.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Nastavi čitati

BIHAĆ

Porezni ured u Bihaću prodao zaplijenjenu imovinu za 107.080 KM

Objavljeno

na datum

Administator

U postupku prinudne naplate na prvoj javnoj aukciji, Kantonalni porezni ured Bihać izvršio je javnu prodaju zaplijenjene imovine poreznog obveznika-dužnika “As Gradnja” d.o.o Velika Kladuša, zbog naplate dužnih javnih prihoda.

Prodata su tri teretna motorna vozila i jedna radna mašina za ukupno 107.080 KM, saopćeno je iz Porezne uprave Federacije BiH.

U toku javne aukcije ponuđači su se nadmetali u više krugova, pa je za ponuđenu imovinu koja je bila predmet prodaje, postignuta veća cijena od početne. Kupci su taj iznos u zakonski ostavljenom roku u cijelosti uplatili na račune dužnih javnih prihoda poreznog obveznika – dužnika.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Istog dana, 3. aprila, bila je zakazana i direktna prodaja zaplijenjene imovine poreznog obveznika – dužnika “Rad putevi” d.o.o Bihać, za koju nije bilo zainteresiranih ponuđača.

Porezna uprava Federacije BiH poziva sve porezne obveznike da blagovremeno izmiruju svoje porezne obaveze, da ih dobrovoljno prijavljuju i plaćaju, odnosno da posluju u skladu s poreznim i drugim važećim propisima. U suprotnom, Porezna uprava Federacije BiH u svim slučajevima neplaćanja dužnih obaveza vrši obračun zateznih kamata po stopi od 0,04 posto dnevno ili 14,6 posto godišnje i troškova prisilne naplate od pet posto, te zapljenu i prodaju zaplijenjene imovine, navodi se u saopćenju Porezne uprave Federacije BiH.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
Nastavi čitati

UNSKO-SANSKI KANTON

Elektrotehnička škola iz Bihaća ostvarila sjajne rezultate iz informatike, Dominik Tomić predstavnik USK na BH olimpijadi

Objavljeno

na datum

Administator

JU Elektrotehnička i drvoprerađivačka srednja škola u Bihaću bila je domaćin kantonalnog takmičenja iz informatike za učenike srednjih škola u organizaciji Pedagoški zavod Unsko-sanskog kantona. Učenici elektrotehničke škole iz Bihaća su na takmičenju ostvarili sjajne rezultate, učenik Dominik Tomić osvojenim prvim mjestom plasirao se na Državno takmičenje (BHOI), a Ismar Čavkić u drugom krugu kantonalnog takmičenja osvojio je 4. mjesto.

Takmičenju su prisustvovali stručni savjetnici: Samir Suljkanović, Muamer Hadžić, Fuada Cerić i Indira Zukanović.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Postignuti su sljedeći rezultati:

1. Dominik Tomić, JU “Mješovita elektrotehnička i drvoprerađivačka srednja škola” Bihać – mentor Namira Krupić
1. Aladin Bajrić, JU Gimnazija “Bihać” – mentor Muharem Mušić
3. Nedim Beganović, JU “Gimnazija” Cazin – mentor Jasmina Durić

Sa ovim rezultatima Unsko-sanski kanton ima tri predstavnika na BH olimpijadi u Sarajevu. Državno takmičenje (BHOI) trebalo bi se održati u mjesecu maju i našim predstavnicima želimo mnogo sreće.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Sa ovim rezultatima Unsko-sanski kanton ima tri predstavnika na BH olimpijadi u Sarajevu. Državno takmičenje (BHOI) trebalo bi se održati u mjesecu maju i našim predstavnicima želimo mnogo sreće.

Naši učenici su nas obradovali ostvarenim uspjesima na ovom kantonalnom takmičenju i jednim plasmanom na dalji nivo takmičenja, državnu Olimpijadu iz informatike. Ovi rezultati su plod kontinuiranog rada, te uspjeh svih predavača naše škole, iza ovog uspjeha stoje sati i sati rada svih mojih kolega. Vjerujem da je ovo samo uvod Dominikovih uspjeha. mentorica Namira Krupić.

Nastavi čitati
Marketing
Marketing

U fokusu