Connect with us

SPORT

Egzodus u CSKA: Ekipu uslijed invazije na Ukrajinu napustilo šest košarkaša

Objavljeno

na datum

Italijan Danijel Heket (Daniel Hachett) napustio je ekipu CSKA Moskva i tako postao šesti košarkaš koji je napustio taj klub od početka vojne operacije koju Rusija izvodi u Ukrajini, javlja Anadolu Agency (AA).

Rukovodstvo CSKA Moskva potvrdilo je da je njegove redove u proteklih nekoliko dana napustilo šest košarkaša, a posljednji je otišao Heket.

Prije Heketa, trofejni klub iz glavnog grada Rusije napustili su i Gruzijac Tornike Šengelija (Shengelia), Danac Ife Lundberg (Iffe), Litvanac Marius Grigonis, Nijemac Johanes Vojtman (Johannes Voigtmann) i Rus Džoel Bolomboj (Joel Bolomboy).

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Iako je ovaj potez protivan uslovima ugovora, klub razumije odluku sportista. Status ugovora igrača bit će riješen kada se političko i sportsko okruženje u Evropi vrati u normalu – navodi se u saopćenju kluba.

Zbog ruskog napada na Ukrajinu suspendirano je učešće ekipe CSKA Moskva u košarkaškoj Turkish Airlines Euroligi. Taj tim je odigrao 24 euroligaške utakmice ove sezone, zabilježivši 14 pobjeda i deset poraza te se do suspenzije nalazio na šestom mjestu na tabeli.

Izvor: Dnevni Avaz

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
Nastavi čitati
Marketing
Klikni za komentar

Ostavi odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

SPORT

Lana Pudar ušla u polufinale EP-a na 200 metara, Iman Avdić završila na 18. mjestu

Objavljeno

na datum

Administator

Lana Pudar je ušla u polufinale Evropskog prvenstva u malim bazenima na 200 metara leptir.

Bh. sirena je nastupila jutros u 25 metarskim bazenima u rumunskom Otopeniju i prošla je dalje iz kvalifikacione grupe 2.

Lana je 200 metara isplivala s vremenom 2:08:69, a ispred nje su u kvalifikacionoj grupi bile Keanna Maxinnes, Angelina Kohler i Amina Kajtaz.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Druga bh. takmičarka u ovoj disciplini Iman Avdić se takmičila u kvalifikacionoj grupi 1 i na kraju je zauzela ukupno 18. mjesto u kvalifikacijama s vremenom 2:12.90.

Polufinalne utrke su na rasporedu danas od 17:23 sati, dok će finale biti održano sutra u 17:12 sati.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
Nastavi čitati

SPORT

VIDEO – Euroliga mu se divi: Pogledajte kako je Musa napunio koš Olympiacosa do vrha

Objavljeno

na datum

Administator

Džanan Musa je sinoć pružio jednu od svojih najboljih partija u Euroligi i vodio je Real Madrid do pobjede u gostima kod Olympiacosa rezultatom 77:71.

Džanan Musa pružio je fenomenalnu partiju duelu Olmypiacosa i Real Madrida u Euroligi te je odveo španski tim do pobjede u grčkom Pireju rezultatom 77:71.

Musa je utakmicu okončao s 23 poena, 3 skoka i jednom asistencijom, a iz igre je šutirao sjajnih 7/11.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je ubacio pet trojki iz šest pokušaja, a to je privuklo pažnju i osoba zaduženih za društvene mreže Eurolige koji su posvetili mu objavu.

Musa je ove sezone u Euroligi na prosjecima od 11,5 poena, 2,7 skokova i 2,5 asistencije uz fenomenalan postotak pogođenih trojki, čak 42,1 posto.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
Nastavi čitati

SPORT

VIDEO – Trener udarao igrača na utakmici, ima optužbu za ratne zločine u BiH

Objavljeno

na datum

Administator

Na futsal susretu u Srbiji momčad SAS-a iz Zrenjanina svladala je ekipu FON Banjica (6:4), no utakmicu je obilježio sramotan potez trenera Milivoja Batinice.

Tokom prvog dijela susreta Batinica je ušao u sukob s jednim od svojih igrača, prvo ga je povukao za dres, a onda udario po vratu i glavi. Nažalost, nije stalo na tome. Batinica je ponovno nasrnuo na dječaka udarivši ga u vrat.

Kako piše Nova.rs, Batinica je jedan od osnivača Srpske napredne stranke u Zrenjaninu, ali i optuženik za ratni zločin u Kravicama kod Srebrenice 1995. godine gdje su ubijeni bošnjački zarobljenici.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Batinica je 2017. godine tvrdio da je za ratne zločine, u kojima je ubijeno više stotina civila, saznao tek nakon hapšenja. Suđenje je počelo prije sedam godina, ali još uvijek nije završeno.

Nastavi čitati
Marketing
Marketing

U fokusu